Unit Price - Калькулятор цен logo Unit Price - Калькулятор цен

Unit Price - Калькулятор цен

by Vint Creative Lab

🗂️ Shopping

🆓 free

4.9/5 ( 181+ reviews)
Android application Unit Price - Калькулятор цен screenshort

Features Unit Price - Калькулятор цен

The variety of packages with different quantities of goods in stores does not always make it easy to compare and understand which product is more profitable.
A pack of washing powder of 3 kg costs ₽309, or powder worth ₽257 weighing 2.7 kg, or, for example, butter - a pack of ₽135 for 180 grams, or 200 grams for ₽152, and next to it there is a pack of as much as 380 grams.
for ₽286.
You can’t immediately tell which offer is more economical
🤔.Unit Price will help you calculate the price per unit of an item (no matter liters, kilograms or pieces) and compare this price among several items.The application is completely free, has a simple interface and convenient controls (dark theme included), and also supports several languages.With Unit Price you are always sure that your purchases are profitable!

👍

Secure & Private

Your data is protected with industry-leading security protocols.

24/7 Support

Our dedicated support team is always ready to help you.

Personalization

Customize the app to match your preferences and workflow.

Screenshots

See the Unit Price - Калькулятор цен in Action

Unit Price - Калькулятор цен Screen 1
Unit Price - Калькулятор цен Screen 2
Unit Price - Калькулятор цен Screen 3
Unit Price - Калькулятор цен Screen 4

Get the App Today

Download on Google Play

Available for Android 8.0 and above